Galvanické povrchové úpravy

Galvanizace kovů povrchy dlouhodobě chrání pomocí technologie zinkování, která zahrnuje několik špičkových typů úprav. Jakožto firma specializovaná na povrchovou úpravu kovů Vám Electropoli nabízí metody účinné galvanizace oceli.

Co je to galvanizace?

Galvanizace kovů zahrnuje veškeré vysoce účinné elektrolytické povrchové úpravy, které společnost Electropoli nabízí. Cílem těchto technologií je mj. chránit povrchy a materiály proti korozi. Galvanizace oceli zahrnuje několik možných technologií a používá se v různých odvětvích, např. v leteckém a zbrojním průmyslu, automobilovém průmyslu a výrobě nákladních vozidel, v energetice apod. Electropoli zajistí veškeré Vaše projekty galvanického zinkování, bronzování a chromování, ale také chemického chromování a brynýrování (černění). Před úpravou samotnou jsou povrchy pečlivě připraveny pro optimální trvanlivost povrchové úpravy.

Galvanizační technologie

Díky možnostem svých závodů a jejich špičkovému vybavení pro povrchové úpravu kovů přijímá společnost Electropoli všechny projekty v oblasti galvanické povrchové úpravy. Při galvanizaci jsou díly určené k pokovení ponořeny do lázně obsahující soli příslušného kovu, a dále soli umožňující průchod elektrického proudu roztokem. Tyto úsporné technologie nabízejí vysokou odolnost proti korozi a širokou škálu vzhledu upraveného povrchu. Díky patentovaným technologiím Zeltec® a Dark Zeltec® dokáží naši technici provádět galvanické pokovení na povrchy ze zinku a jeho slitin: Zn, ZnNi, alkalický ZnFe (vesměs s povrchovou úpravou na bázi trojmocného chromu splňující současné ekologické požadavky).Tyto povrchové úpravy významně zvyšují pevnost a odolnost proti korozi. V závislosti na použité slitině se zvýší i mechanická odolnost. Naše závody v Isigny-le-Buat, Bielsko-Białe, Českém Dubu a Třemošnici nabízejí různé povrchové úpravy, včetně pozinkování (kyselého a alkalického), zinku-niklu (kyselého a alkalického) a alkalického zinku-železa.

Povrchová úprava galvanickým bronzováním

Tato technologie je určena především ke splnění nejnáročnějších požadavků. Používá se zejména na spojovacích kusech potrubních systémů a snáší teploty od -60°C do +60°C, k použití jak v prostředí mořské vody, tak i v poušti. Úprava usnadňuje utahování a povolování šroubových spojů a významně zlepšuje odolnost proti korozi. Skutečnost, že se nepoužívají znečišťující maziva, rovněž zaručuje technologii ohleduplnou k životnímu prostředí. Náš závod v Isigny-le-Buat je schopen řešit všechny Vaše projekty vyžadující galvanické bronzování.

Protikorozní úprava pohledových dílů galvanickým chromováním

Technologií galvanického chromování lze provést povrchovou úpravu dílů dle Vašich požadavků, v případě potřeby s měděnou nebo niklovou podkladovou vrstvou před nanesením pohledové vrstvy chromu. Slouží ke zlepšení vzhledu i mechanické odolnosti a hraje zásadní úlohu v protikorozní ochraně. Vedle galvanického chromování nabízí závod v Saint Dizier (Francie) další služby, jako je kovářské černění, mechanicko-chemické leštění a odvodíkování.

Pro špičkové provedení galvanických povrchových úprav se obraťte na odborníky společnosti Electropoli. Electropoli Vás bude při projektu povrchové úpravy materiálu provázet. Naši odborníci kombinují veškeré galvanické povrchové úpravy s kontrolou výsledků po aplikaci povrchové úpravy.