Alkalické zinkování

Společnost Elecrtopoli, specialista na povrchové úpravy, vám pomůže s účinnou ochranou vašich průmyslových výrobků pro automobily, motocykly, kamiony nebo i zbrojařství pomocí alkalického zinkování. Tato povrchová úprava spočívající v nanášení laku pomocí elektrolýzy na základě zinku se jeví jako nezpochybnitelně účinná pro ochranu ocelových podkladů proti korozi. Jaký je průběh alkalického elektrolytického zinkování? Jaké má výhody pro vaše díly? Společnost Electropoli vám objasní vše, co je třeba znát o alkalickém elektro-zinkování!

Co je alkalické zinkování?

Alkalické zinkování zvané také galvanizace za studena spočívá v nanášení zinku na ocelový podklad pomocí elektrolýzy v alkalickém prostředí: vodní roztok se zásaditým (neboli alkalickým) pH.

Elektrolytické zinkování v alkalickém prostředí

Po přípravě dílů (obroušení, odmaštění, vyčištění, opláchnutí...) se díly ponoří do alkalického roztoku obsahujícího částice zinku a spustí se elektro-zinkování. Při něm se do alkalické lázně zavede elektrický proud, aby částice zinku mohly putovat od anody ke katodě kolem podkladu. Tato technika lakování pomocí elektrolýzy umožňuje zaručit podkladu dobré antikorozní vlastnosti i hezký vzhled povrchu.

Specifika elektro-zinkování

V závislosti na sledovaných cílech je možné k zinku přidat i další kovy.

Elektro-zinkování nelze provádět pouze v alkalickém prostředí. Lze je provádět taktéž v kyselém prostředí a dosáhnout velmi dobrých antikorozních výsledků. Jde mimochodem o způsob našeho zpracování povrchu ZELTEC 1.1 a ZELTEC 2.4.

Vlastnosti alkalického zinkování

Bez ohledu na zvolený druh povrchového zpracování dodává galvanizace za studena podkladu dobrou odolnost proti rzi. Alkalické zinkování účinně chrání ocelové díly před korozí a zaručuje jim delší životnost. Podle použitých postupů může alkalické zinkování zlepšit i odolnost, pevnost a mechanické vlastnosti podkladů.

Alkalické elektrolytické zinkování také umožňuje dosahovat esteticky hodnotné povrchové úpravy. Zpracované díly mají zářivý a jednolitý vzhled. Je navíc možné použít na díly různé barevné odstíny: šedý, černý…

Zpracování povrchu na míru pomocí elektro-zinkování

Přejete si provést galvanizaci za studena na kovových dílech určených pro automobilový průmysl, zbrojařství, letectví... Společnost Electropoli, specialista na alkalické zinkování vám nabízí různé možnosti zpracování povrchu. Abychom se mohli co nejlépe přizpůsobit vašemu trhu a dokonale reagovat na vaše potřeby, může takové zpracování povrchu probíhat v našich závodech ve Francii, v Polsku nebo v České republice. Logistika přepravy dílů, příprava, zpracování, dodávka... Dokážeme společně s vámi nastavit ideální protokol, abychom vám pomohli s vaší činností.

Podívejte se na naše výsledky alkalického zinkování