Na míru šité povrchové zpracování kovů všech vašich dílů

Čištění povrchů, elektrolytické zpracování kovů, chemické zpracování, průmyslový nátěr, žárové zinkování… Electropoli přináší širokou, v Evropě ojedinělou nabídku povrchového zpracování kovů. Vycházíme vstříc potřebám stavbyvedoucích, dodavatelů a výrobců kovových dílů a to bez ohledu na to, kde a v jakém množství jsou díly vyráběny. Potřebujete provést účinné zpracování kovů? Společně s vámi zavedeme ten nejlepší protokol ochrany vašich kovových dílů!

Povrchové zpracování, které se přizpůsobí vašim dílům a potřebám

Každý díl vyžaduje specifické zpracování v závislosti na konstrukčním materiálu (ocel, litina, nerez...) nebo na jeho použití. Proto vám Electropoli nabízí na míru šité zpracování každého z vašich dílů. Jsme tak schopni nabídnout vám zpracování „Duplex‟ kombinací některých zpracování (například: elektrolytické zinkování + kataforéza...). V závislosti na vašich prioritách nám protokol přizpůsobený každému dílu umožňuje zaměřit se na:

  • - Korozní odolnost substrátu
  • - Jeho vzhled a estetiku
  • - Jeho mechanické vlastnosti

Díky našemu know-how chráníme vaše kovové díly, ať už jde o malé či velké série, a přinášíme specifické služby vyhovující vašim nárokům.

Nejlepší kompetence v oblasti povrchového zpracování kovů

Naše povrchová zpracování kovů splňují platné normy a nařízení. Kompetenci společnosti Electropoli dosvědčuje také přítomnost na mezinárodním poli a moderní zařízení, díky nimž můžeme uspokojit všechny vaše požadavky a zpracovat vaše projekty. Společnost Electropoli prostřednictvím své platformy Electro-Recherche (R&D) věnuje pozornost vývoji a neustále hledá inovativní techniky a nabízí vám expertízu, kompetence a know-how svých specializovaných týmů.

Různá řešení povrchového zpracování kovů 

Zpracování kovů může mít několik podob v závislosti na kovu používaném k výrobě dílu, jeho použitelnosti, mechanickým vlastnostem nebo zamýšlenému účelu.

Elektrolytické zpracování

Elektrolytické zpracování kovů spočívá v provedení nánosu průchodem proudu v roztoku obsahujícím elektrolyt (př.: elektrolytické zinkování na ocelovém, litinovém nebo nerezovém substrátu). Tento postup umožňuje chránit díly proti korozi a zároveň jim dodává pěknou homogenní barvu. V závislosti na elektrolytickém povlaku může díl získat lesklý, černý, šedý nebo modrý aspekt.

Žárové zinkování

Žárové zinkování spočívá v ponoření substrátu do roztavené zinkové lázně. Cíl: pokrýt díl vrstvou zinku, která jej díky chemické reakci ochrání proti korozi. Žárové zinkování se doporučuje především u ocelových nebo litinových substrátů.

Tekutý, práškový nebo kataforézní průmyslový nátěr

Electropoli je vaším partnerem v oblasti povrchového zpracování nátěrem. Jakmile je díl připraven, jsme schopni vám nabídnout několik způsobů průmyslového nátěru:

  • - Výhodou nástřiku práškovým nátěrem (nebo elektrostatického práškového nástřiku) je přizpůsobení se mnoha substrátům (ocel, litina, hliník a hořčík), nízká cena, vhodnost pro vícebarevnou úpravu a velmi dobrá odolnost
  • - Zpracování tekutým nátěrem (nebo tekutým elektrostatickým nátěrem) nabízí velký výběr barev a umožňuje propracované povrchové úpravy
  • - Kataforézní nátěr spočívá v kationtovém elektroforézním nanášení substrátu pro pravidelnou a homogenní aplikaci zaručující úplnou ochranu proti korozi

Chemické zpracování

Chemické zpracování spočívá v ponoření dílu do roztoku na bázi kovu, kde se kov rovnoměrně a přímo nanese (př.: chemický nikl). Chemické zpracování substrátu poskytuje povlak, který zlepšuje jeho mechanické vlastnosti a odolnost proti korozi. Toto zpracování se doporučuje především u dílů z oceli, mosazi, hliníku,…

Pro zpracování kovů existuje mnoho řešení. Důležité je zajistit protokol, který bude co nejlépe vyhovovat zpracovávanému dílu. Proto vás společnost Electropoli provází od přípravy substrátu až po jeho konečné zpracování.

Seznamte se s kompletním seznamem našich zpracování!