Povrchové ošetření kvalifikované pro zbrojní průmysl

V otázkách povrchového ošetření kovů připravuje každý zadavatel vlastní požadavky. Ty jsou v oblasti zbrojního či leteckého průmyslu stále náročnější a přísnější. Průmyslové společnosti působící ve zbrojním či leteckém průmyslu nemohou přistupovat na riziko, že využijí dodavatele, kteří jim nejsou schopni zaručit součástky s přísně prověřeným povrchovým zpracováním vhodným pro jejich potřeby. Z tohoto důvodu vyžadují kvalifikované subdodavatele.

Společnost Electropoli, specialista na průmyslové lakování, galvanizaci za tepla nebo na chemické a elektrolytické povrchové úpravy, již je držitelem kvalifikací předních společností zbrojního průmyslu (NEXTER, MBDA…) a dokáže se přizpůsobit i dalším.

Co znamená kvalifikace pro zbrojní průmysl?
Kromě různých norem, které musejí dodržovat společnosti zabývající se povrchovými úpravami, mohou zadavatelé, zejména pak ti ze zbrojního a leteckého průmyslu, vyžadovat od svých subdodavatelů kvalifikaci, aby bylo možno očekávat, že dokáží zajistit řádnou povrchovou úpravu jejich dílů.
Tato homologace je pak dokladem toho, že společnost, která zakázku získá, zvládne zpracovat jednotlivé díly a současně dodržet velmi přesné zadávací podmínky stanovené zadavatelem.

Pro získání této kvalifikace obdrží vybrané společnosti DTA (technická dokumentace pro aplikaci) a realizují požadovanou úpravu na řadě zkušebních dílů. Pokud tyto testy dokonale vyhovují podmínkám DTA a ukáží se pro společnosti ze zbrojního průmyslu přesvědčivými, společnost pro povrchovou úpravu získá kvalifikaci, která jí pak umožní zakázku zpracovat.

Společnost Electropoli získala řadu kvalifikací a již spolupracuje s velkými společnostmi zbrojního a leteckého průmyslu na základě zvláštních technik práškového lakování nebo kataforézního lakování.