Speciální kvalifikace procesu pro kataforézu na hořčíku

Pro potřeby obranného průmyslu vyvinula společnost Electropoli speciální procesní kvalifikaci AQPS_M_2015_106_00 pro techniku kataferózy na hořčíku. Tato elektroforéza, která je specifická pro naši skupinu, se provádí na našem pracovišti v Saumuru v oblasti Pays de la Loire.

Co to je kataforéza na hořčíku?

Kataforéza je průmyslová technika, která spočívá v nanášení galvanické vrstvy na kovový podklad, aby byl trvale a zcela chráněn proti korozi. Spočívá v ponoření katodového substrátu do barvy rozpustné ve vodě a použití elektrického proudu, aby se suspendované částice barvy rovnoměrně rozptýlily po substrátu. Tato barva se poté polymerizuje zapékáním, čímž se získá konečný funkční povlak.

Speciální proces určený ke kataforéze na hořčíku

Zatímco kataforéza je rozšířená u ocelových, litinových a hliníkových podkladů, její použití na hořčíkové díly je mnohem vzácnější. Je to jednoduše proto, že hořčík je kov, jehož povrchová úprava je velmi těžká. Z tohoto důvodu musela společnost Electropoli zavést speciální proces AQPS_M_2015_106_00 , aby zajistila shodu této techniky povrchové úpravy pro svého zákazníka, který je výrobcem specifických boxů určených pro zbrojní průmysl.

Tento úspěch je důkazem, že společnost Electropoli je schopna zaručit povrchové úpravy obtížně ošetřitelných kovů, jako je hořčík, ale také rychle reagovat na specifické potřeby svých zákazníků.

Chcete připravit kovové díly pro automobilový, letecký nebo zbrojní průmysl... Ať už se jedná o průmyslové lakování nebo elektrolytické úpravy, společnost Electropoli je schopna připravit řešení na míru pro úpravu vašich podkladů bez ohledu na jejich složení.