Společnost Electropoli, specialista na povrchovou úpravu a průmyslové lakování, pomáhá odvětví výroby osobních vozů, motocyklů a kamionů s ochranou a zhodnocováním přesné mechaniky jejich vozidel. Pomáháme ředitelům výstavby, zásobovačům a konstruktérům dílů zavádět optimální protokol pro ochranu a dokonalost z hlediska průmyslového množství brzdových třmenů u osobních vozů, motocyklů a kamionů.

Průmyslové lakování brzdových třmenů pro osobní vozy 

U některých modelů vozidel jsou brzdové třmeny dobře vidět přes disky kol. Největší výrobci automobilů se tedy rozhodly zvýraznit estetickou hodnotu svých vozidel a lakovat brzdy barvou, která kontrastuje s barvou karosérie (červená, žlutá, zelená…). Další výrobci volí střídmost a dávají přednost nenápadnějším odstínům, ale udržují tento přístup, který znamená lepší ochranu brzdového třmenu. Nabízet vozidlo s brzdovými třmeny nalakovanými hezkou barvou tak umožňuje zdůraznit celý význam jejich přesné mechaniky, a zároveň tyto díly ochránit. Detail, který nenechává chladným milovníky osobních vozů a motocyklů.

Různé způsoby povrchového lakování brzdových třmenů 

Pro povrchové zpracování brzdových třmenů lze použít různé postupy. Volba závisí na druhu kovu, z něhož je brzdový třmen vyroben, a na vlastnostech, které má mít. V první řadě je nezbytné použít výkonné povrchové zpracování na podklad, abychom jej ochránili proti rezavění a abychom zlepšili jeho odolnost například pomocí elektrolytického zinkování. Až pak lze třmeny lakovat libovolným barevným odstínem díky práškovému lakování nebo procesem elektrostatického lakování tekutým lakem. Je nutno mít na paměti, že třetí krok umožňuje jít ještě dále v oblasti dekorace brzdových třmenů, a sice umístěním loga dané značky.

Bez ohledu na zpracovávané objemy a následnou logistiku společnost Electropoli dokáže zavést optimální protokol pro povrchové zpracování a lakování brzd pro osobní vozy, motocykly nebo kamiony.